Sunday, April 21, 2019

αγγελιες για σκυλους ηρακλειο κρητης

Με όπλο του την άμυνα και στην επίθεση με τον Καλάθη να ευστοχεί από μέση απόσταση σκοράροντας 10 πόντους, ο Παναθηναϊκός ξεκίνησε καλά τον αγώνα με την Γαλατά παίρνοντας μια καλή διαφορά. Μοναδικό αρνητικό στοιχείο στην πρώτη περίοδο τα άστοχα και πάλι τρίποντα (0/6).

3987609
(Πηγή: EUROKINISSI / ICON PRESS / ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΝΤΟΥΝΤΟΥΜΗΣ)

Στο β δεκάλεπτο όμως η Γαλατά βρήκε τις λύσεις και πλησίασε ακόμη και στον πόντο, αφού ο Παναθηναϊκός είχε πολλά λάθη (8) ενώ συνέχισε να είναι άστοχος από μακριά (1/9 στο ημίχρονο με τον Ρίβερς μόνο να ευστοχεί), αλλά με συγκέντρωση στο τέλος πήγε στα αποδυτήρια με την διαφορά των 8 πόντων.

3987561

Βγαίνοντας από τα αποδυτήρια οι «πράσινοι» βρήκαν σκορ και από άλλους παίκτες, πρόσθεσαν δύο ακόμη τρίποντα με τους Γκέιμπριελ και Νίκολς, ενώ τρυπούσαν την Τουρκική άμυνα και με διεισδύσεις, αλλά και με σουτ από μέση απόσταση ή αιφνιδιασμούς και πήγαν την διαφορά ακόμη και στο +21 (64-43), «καθαρίζοντας» ουσιαστικά το ματς.

3987610

Διαδικαστικό χαρακτήρα είχε η τελευταία περίοδος της αναμέτρησης με τον Πασκουάλ να δίνει εντολή στον Τζέιμς να πάρει επιθέσεις για να βρει ρυθμό, αλλά και τους υπόλοιπους παίκτες να βρίσκουν την ευκαιρία για σκορ και θέαμα.

NOT IN Y HOUSE! By @C_SING31 #7DAYSMagicMoment #PAOGSO pic.twitter.com/2UbVzvd4k8