Sunday, April 7, 2019

καλτσες ποδοσφαιρου θεσσαλονικη

Κακή πρώτη περίοδο έκανε η εθνική ομάδα και επιθετικά, κυρίως όμως αμυντικά. Αρχικά ο Ντράγκιτς έβαζε καλάθι όπως ήθελε, δίνοντας μια πρώτη διαφορά 6 πόντων στη Σλοβενία. Όταν βγήκε να ξεκουραστεί, πλησιάσαμε στο καλάθι, αλλά ανέλαβε δράση ο Ντόντσιτς, που μας «εκτέλεσε» από την περιφέρεια.

18415575
(Ο Ντόντσιτς (ν.77) έκανε ζημιά στην εθνική στο ξεκίνημα - Πηγή: ΑΠΕ ΜΠΕ / EPA / MAURI RATILAINEN)

Η Σλοβενία συνέχισε με τους δύο σκόρερ της στον πάγκο, αλλά η εθνική δε μπόρεσε να μειώσει πολύ. Βελτίωσε όμως την άμυνα της εμφανώς. Από τα μέσα δε του 10λεπτου (ενώ είχαν επιστρέψει Ντράγκιτς και Ντόντσιτς) ο Παπαγιάννης κυριάρχησε και στα δύο καλάθια, για να μειώσουν σε 30-32 (ενώ είχαμε χάσει και 4 τρίποντα στο 28-32 και ολοκληρώσαμε το 20λεπτο με 1/9). Δεχθήκαμε όμως 3ποντο του Ντόντσιτς σε επίθεση 17’’ στο φινάλε του ημιχρόνου.

Hghlights Alert: @G_P_06 was cooking on both ends of the floor in the 1st half vs ??! #EuroBasket2017