Tuesday, May 7, 2019

γκαουλάιτερ σημαίνει

Στην Κέρκυρα ο Παναθηναϊκός ξεκίνησε πιο δυνατά και στο πρώτο λάθος της άμυνας των γηπεδούχων τους τιμώρησε με το εξαιρετικό τελείωμα του Μπεργκ (8ο γκολ) απέναντι από τον Κουτζιαβασίλη, στην κάθετη του Βιγιαφάνιες.

4026691
(Ο Μπεργκ πανηγυρίζει - Πηγή: EUROKINISSI SPORTS / ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΜΠΑΚΟΛΑΣ)

Όμως η συνέχεια ανήκε την ομάδα του Γρηγορίου, που κατάφερε με πολύ τρέξιμο να ισορροπήσει το ματς και με εμπνευσμένη κίνηση και τελείωμα του Επστάιν να ισοφαρίσει σε 1-1.

4026738
(Ο Επστάιν ισοφαρίζει - Πηγή: EUROKINISSI SPORTS / ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΚΑΤΑΠΟΔΗΣ)

Το β μέρος ήταν εξίσου ισορροπημένο με ένα ακόμη τετ α τετ του Μπεργκ και του Κουτζιαβασίλη, αλλά αυτή την φορά το πλασέ του Σουηδού να προλαβαίνει ο Βενέτης πάνω στη γραμμή.

4026690
(Ο Μπεργκ νίκησε μια φορά των Κουτζιαβασίλη - Πηγή: EUROKINISSI SPORTS / ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΚΑΤΑΠΟΔΗΣ)

Το ματς τελείωσε με τον Κόντο να εκτελεί δίπλα από το δοκάρι του Βλαχοδήμου και τον Παναθηναϊκό να χάνει εκτός από την ευκαιρία να βρεθεί μόνος 2ος και τους Χουλτ-Λέτο με μυϊκά προβλήματα (ο Σουηδός βγήκε στο πρώτο μέρος και ο Λέτο πρόλαβε να παίξει ελάχιστα μπαίνοντας αλλαγή στο ημίχρονο).

4026771
(Ο Λέτο πρόλαβε να αγωνιστεί κάτι παραπάνω από 10 λεπτά - Πηγή: EUROKINISSI SPORTS / ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΚΑΤΑΠΟΔΗΣ)