Saturday, May 18, 2019

mobile one oil filter

Το ξεκίνημα του Ολυμπιακού ήταν πιεστικό στα Πηγάδια και μετά από χαμένες ευκαιρίες του Φορτούνη και του Ζιλέ, ο Ένγκελς με κεφαλιά άνοιξε το σκορ με κεφαλιά στο 12.

4222132
(Ο Ένγκελς με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στη γωνία του Ζίφκοβιτς - Πηγή: EUROKINISSI SPORTS / ΛΑΣΚΑΡΗΣ ΤΣΟΥΤΣΑΣ)

Σταδιακά η Ξάνθη πήρε μέτρα στο γήπεδο και πίεσε την εστία του Καπίνο, αλλά ο Σεμπά ήταν αυτός, που έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 39 για το 0-2. Έτσι στο 43 ο Λισγάρας, που ξεχάστηκε από την άμυνα του Ολυμπιακού, ισοφάρισε με ωραία κεφαλιά.

1 4222332
(Ο Λισγάρας ισοφαρίζει για την Ξάνθη - Πηγή: EUROKINISSI SPORTS / LATO KLODIAN)

Το β ημίχρονο ξεκίνησε με τους δύο τερματοφύλακες, Ζιφκοβιτς και Καπίνο, να κάνουν καταπληκτικές επεμβάσεις και να διατηρούν το ισόπαλο αποτέλεσμα σε ένα θεαματικό 20λεπτο.

4222378
(Η μεγάλη χαμένη ευκαιρία του Σεμπά - Πηγή: EUROKINISSI SPORTS / LATO KLODIAN)

Οι δύο ομάδες πρόσεξαν στη συνέχεια τις άμυνες τους για να φτάσουμε στο 79: ο Εμενίκε (είχε μπει αλλαγή) σκόραρε μετά από σέντρα του Κατσελά, όμως ο διαιτητής Καλογερόπουλος ακύρωσε το τέρμα, καθώς η μπάλα είχε χτυπήσει στο στήθος και στο χέρι του.

4222509
(Μόλις έχει ακυρωθεί το γκολ του Εμενίκε για τον Ολυμπιακό - Πηγή: EUROKINISSI SPORTS / LATO KLODIAN)

Μέχρι το τέλος ο Ζίφκοβιτς ήταν σταθερός σε όποια φάση χρειάστηκε και σταμάτησε ακόμη και στις καθυστερήσεις τους ερυθρόλευκους, που πλέον έχουν 7 βαθμούς, ενώ η Ξάνθη έφτασε τους 5 (αήττητη και αυτή).

4222287
(Οι παίκτες της Ξάνθης πανηγυρίζουν την ισοπαλία με τον Ολυμπιακό - Πηγή: EUROKINISSI SPORTS / ΛΑΣΚΑΡΗΣ ΤΣΟΥΤΣΑΣ)

Οι ερυθρόλευκοι διαμαρτύρονται για τη διαιτησία (πέναλτυ στο 10 και αποβολή για το Λισγάρα), με το Βαγγέλη Μαρινάκη να κάνει δηλώσεις, με αναφορά και στον πρωθυπουργό Αλέξη Τσίπρα (για τη δήλωση του στη ΔΕΘ για τον ΠΑΟΚ).

Δήλωση του Προέδρου κ. Βαγγέλη Μαρινάκη: https://t.co/hXEwWfVwWD#olympiacos #XANTOLY #AOXOLY #xanthi #superleague pic.twitter.com/Qbc8qXmfdK