Friday, June 7, 2019

αικατερίνη ρόζα μπότσαρη

Ο Ολυμπιακός είχε 0/9 τρίποντα στο πρώτο ημίχρονο, και το ματς με τις "πράσινες" να παίζουν καλή άμυνα ήταν ντέρμπυ, Όμως στο β μέρος η Δημητράκου πήρε το ματς επάνω της και με εξαιρετική εμφάνιση και 27 πόντους άνοιξε τον ρυθμό και οδήγησε τον Ολυμπιακό στην άνετη επικράτηση.

mouse of mars youtube

3975954
(Σούπερ Δημητράκου για τον Ολυμπιακού - Πηγή: EUROKINISSI SPORTS / ΘΑΝΑΣΗΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ)

Το 26-21 του πρώτου ημιχρόνου μετατράπηκε εύκολα σε 51-32 στην τρίτη περίοδο, διαφορά που άνοιξε ακόμα περισσότερο στο τέταρτο δεκάλεπτο και έφτασε μέχρι το +31 στο τελικό 74-43.

συλλογος στηριζω ξανθη

Στο ματς ήταν και ο πρόεδρος του Ολυμπιακού Βαγγέλης Μαρινάκης μαζί με τον Κριστιάν Καρεμπέ.

3975974
(Πηγή: EUROKINISSI SPORTS / ΘΑΝΑΣΗΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ)

Τα δεκάλεπτα: 11-7, 26-21, 51-32, 74-43

Πριν την έναρξη του ματς ο Παναθηναϊκός κατέθεσε ένσταση για αντικανονική συμμετοχή της Εβίνας Μάλτση, η οποία δεν είχε αγωνιστεί λόγω τραυματισμού στο ματς με την Ρωσία (31/11) για το Ευρωμπάσκετ, και δεν έχει περάσει (όπως υποστηρίζουν στο τριφύλλι) το 8ήμερο, που απαιτείται.

Ο Ολυμπιακός έχει 12 βαθμούς, ενώ ο Παναθηναϊκός μαζί με τον Παναθλητικό Συκεών (έχασε 73-70 από την Δάφνη Αγ, Δημητρίου) από 10 βαθμούς.